Reklamní smršť Audi: rvačka jako z akčního filmu i spojení s AirBnB

  18:20aktualizováno  18:20
V době, kdy se na automobilku Audi začíná upírat pozornost kvůli emisnímu skandálu, se luxusní značka blýskla úctyhodnou produkcí reklam. Možná je to jen náhoda. Spoty ostatně svou kvalitou ukazují, že Audi má přinejmenším v reklamní tvorbě vše plně pod kontrolou.

O řízení se budete rvát, ukazuje audi v akční reklamě. | foto: Audi

Všechny spoty vypustila automobilka během několika týdnů. Na internetu je viděly miliony lidí. Společné mají kromě značky například i to, že jsou velmi dlouhé a výpravné.

První, pro sebevědomou automobilku netypickou reklamu vypráví melancholický Tyrannosaurus rex, kterého drtí, že nemůže nic dělat se svými krátkými končetinami. Až do chvíle, než spatří vůz Audi se systémem automatizovaného řízení. Hlas dinosaurovi propůjčil irský herec David Masterson. Spot vypustila mateřská společnost v Německu.

Americká reklama Duel naproti tomu potěší diváka akčních filmů. V jistých momentech připomíná slavnou reklamu na džíny Levis z roku 2002 od Jonathana Glazera (více čtěte zde). Tato však, kromě toho, že je technologicky uhlazenější a dokonalejší, vypráví příběh pozpátku. Na jeho konci jsou dva hoteloví poslíčkové, kteří bojují o to, kdo zaparkuje auto.

Vedle toho vznikla ještě „politická“ verze této reklamy, která není pozpátku a na konci vyzývá Američany, aby šli k volbám.

Poslední reklama, opět z USA, přináší neobvyklé spojení luxusní automobilové značky s alternativní ubytovací platformou AirBnB. Možná právě tato je z pohledu komunikace značky nejzajímavější.

„Firmy z oblasti tzv. sdílené ekonomiky, které byly ještě nedávno alternativou pro geeky, jsou natolik ,cool a in’, že se s nimi spojují i tak tradiční značky, jakou jsou právě třeba automobilky. A tohle není jediný případ z nedávné doby,“ říká Martin Charvát, kreativní ředitel agentury Remembership.

Audi je automobilkou, na kterou se v poslední době zaměřuje pozornost kvůli emisnímu skandálu koncernu Volkswagen. Zejména poté, co firmu opustil člen představenstva pro technický vývoj Stefan Knirsch. Podle amerických právníků dlouhou dobu věděl o manipulacích s řídící jednotkou u dieselových motorů. Knirsch přitom tuto funkci převzal letos v lednu.

Autor:

Nejčtenější

Hygienické peklo v čínských hotelech. Personál usvědčila skrytá kamera

Na každý povrch dnes existují specializované přípravky, někdy si však poradíte...

Čínské luxusní hotely se musely omluvit poté, co se na sociální síti objevilo video, ve kterém jejich zaměstnanci...

Obchody si akcemi Black Friday utahují smyčku kolem krku, říká odborník

Black Friday

Od pondělí 19. listopadu začnou u některých obchodníků výprodeje na tzv. Černý pátek. Řada e-shopů však ve snaze zvýšit...

Cigarety bez dýmu. Firma láká Čechy na zahřívaný tabák, lékařka varuje

Americká společnost Philip Morris představila novou generaci zahřívaných...

Společnost Philip Morris ČR v úterý představila novou generaci zahřívaných cigaret bez kouře iQOS 3. Vedle ní přišla i...

Cestující ve vlacích si připlatí. České dráhy už od prosince zdraží jízdné

Ilustrační snímek

České dráhy se změnou jízdního řádu zdraží jízdné. Od 9. prosince si cestující na krátkých vzdálenostech připlatí jednu...

Úklid, renovované záchody. Pivovary našly prostý recept na zvýšení tržeb

Ilustrační snímek

Vymalovat, dát nové stolečky na zahrádku, navonět toalety nebo udělat společenskou akci s kýtou šunky v hlavní roli se...

Další z rubriky

Na internetu byl k dostání smrtící dudlík. Dítě může udusit

Nebezpečný dudlík

Česká obchodní inspekce varovala před nebezpečným dudlíkem, který se snadno rozlomí a může kojence zabít nebo mu...

Pivo dostane nové značení. Přibude atypický pivní nápoj i silná piva

Ilustrační snímek

Od prosince se budou svrchně kvašená 11° a 12° piva nazývat „plnými“ pivy. Nově se zavádí kategorie silných piv,...

Češi kupují ve slevě přes polovinu zboží. Sahají víc i po značkách řetězců

Privátní značka Purland.

Češi častěji sahají po značkách potravin vyrobených na objednávku obchodních řetězců nebo těch, které vznikají v rámci...

Najdete na iDNES.cz