Nákup dorazí i když nejste doma. Britský obchod ho složí přímo do lednice

  19:01aktualizováno  19:01
Stále populárnější objednávání potravin přes internet v Británii nebude omezeno tím, jestli je zákazník zrovna doma. Síť supermarketů Waitrose plánuje doručování potravin přímo do vaší lednice. Služba bude vyžadovat jen instalaci „chytrého“ zámku, který si kurýr otevře i během nepřítomnosti klienta pomocí speciálního kódu.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Waitrose

Představitelé společnosti Waitrose tvrdí, že ve Velké Británii jako první zavádějí službu, pomocí níž je možné doručit zákazníkům objednávku i když nejsou doma. Tento princip se už osvědčil v jiných zemích, například ve Spojených státech s ním přišla společnost Walmart.

Během testovacího provozu budou supermarkety Waitrose doručovat nákupy stovce vybraných domácností v oblasti jižního Londýna. Pro tyto účely uzavřel maloobchodní řetězec partnerství s firmou Yale, která zúčastněným zákazníkům dodá „chytré“ zámky.

Ten si kurýr s jídlem bude moct otevřít pomocí speciálního kódu s omezenou dobou platnosti. Po vstupu do zákazníkova domu či bytu vybalí chlazené a mražené potraviny do lednice a zbytek nechá na kuchyňské lince nebo na jiném místě, podle klientova přání.

Aby nedošlo ke zneužití jednorázového přístupu do domácnosti, bude mít kurýr na hrudi připevněnou kameru, která celou jeho „návštěvu“ natočí. Tento záznam pak bude zákazníkovi k dispozici během následujícího dne.

Podle šéfa rozvoje supermarketů Waitrose Archieho Masona je pro tento druh nakupování online v Británii prostor. „Mezi zákazníky roste zájem o praktičtější nakupování,“ tvrdí Mason a zdůvodňuje to zejména hektickým životním stylem.

Lidé chtějí nákupy domů, ve vedru se do supermarketu nikomu nechce

Minimální hodnota objednávky k doručení „do lednice“ bude 25 liber (zhruba 730 korun). Pokud bude testovací provoz úspěšný, představitelé Waitrose předpokládají rozšíření služby na více než tisícovku domácností během jara příštího roku.

Podle výzkumné společnosti IGD, která sleduje trh s potravinami, jsou online nákupy tohoto typu v Británii na vzestupu. Agentura Reuters uvádí, že v následujících pěti letech by měl tento segment vyrůst o 52 procent.

Richard Lim, šéf britské analytické společnosti Retail Economics, tvrdí, že jeho výzkum ukázal „překvapivě vysoký podíl“ lidí, kteří by kurýrům umožnili přístup do svých domácností, když nejsou doma. „Klíčovým faktorem je pohodlí,“ uvedl Lim pro BBC.

Podobný způsob dodávání zásilek zkouší i internetový gigant Amazon, který kromě donášek do zamčených domů před několika měsíci spustil v amerických městech doručování zásilek do kufru auta.

Autor:

Nejčtenější

Kvůli kolapsu D1 ministerstvo zvažuje zakázat kamiony v levém pruhu

Odstavené kamiony blokovaly dálnici D1 poblíž obce Jiřice mezi Humpolcem a...

Ministr dopravy Dan Ťok viní z kolapsu dopravy na dálnici D1 především řidiče kamionů a dokonce ve spolupráci s policií...

Brněnský šinkanzen naráží na soláry, SŽDC neuhlídala ochranu rychlostní trati

Vysokorychlostní vlak Šinkanzen přijíždí na nádraží v Tokiu (duben 2016)

Správci železnic objevili při přípravě jednoho ze tří pilotních úseků vysokorychlostních tratí problémy s plánovanou...

ŘSD zkontrolovalo problematický úsek D1. O víkendu tu nebyl jediný dělník

Odstavené kamiony blokovaly dálnici D1 poblíž obce Jiřice mezi Humpolcem a...

Zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zkontrolovali problematický úsek dálnice D1 u Humpolce, kde měla firma...

Stavbaři z problémového úseku D1 odstoupili od smlouvy s ŘSD

Silničáři a stavbaři se snaží zprovoznit všechny pruhy v kritickém úsek dálnice...

Firmy, které opravují nejdelší modernizovaný úsek dálnice D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, podle očekávání...

Problémový úsek D1 se rozšíří o jeden pruh, dokončí ho jiná firma

Kolony D1

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) kvůli zpoždění prací na opravovaném úseku D1 mezi Humpolcem na 90. kilometru a...

Další z rubriky

Omezování fosilních paliv nás bude stát téměř bilion dolarů, varují Norové

Norské ropné plošiny

Tlak na omezování fosilních paliv může Norsko připravit o majetek v hodnotě 800 miliard amerických dolarů. Vyplývá to z...

Změňme název odrůdy Zweigelt, byl to nacista, žádají rakouští aktivisté

Víno od vinaře Pavla Hrabkovského z Velkých Žernosek

Aktivisté z vídeňského kulturního centra IODE požadují změnu názvu vinné odrůdy známé jako Zweigeltrebe nebo Zweigelt....

Island ohrožuje turistická bublina. Klíčový sektor stagnuje

VLASTENEC. Soustředěný islandský fanoušek sleduje svůj tým ve fotbalovém zápase...

Deset let po finančním kolapsu způsobeném finanční krizí se nad severskou zemí opět stahují mračna. Když před dekádou...

Najdete na iDNES.cz