Nákup dorazí i když nejste doma. Britský obchod ho složí přímo do lednice

  19:01aktualizováno  19:01
Stále populárnější objednávání potravin přes internet v Británii nebude omezeno tím, jestli je zákazník zrovna doma. Síť supermarketů Waitrose plánuje doručování potravin přímo do vaší lednice. Služba bude vyžadovat jen instalaci „chytrého“ zámku, který si kurýr otevře i během nepřítomnosti klienta pomocí speciálního kódu.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Waitrose

Představitelé společnosti Waitrose tvrdí, že ve Velké Británii jako první zavádějí službu, pomocí níž je možné doručit zákazníkům objednávku i když nejsou doma. Tento princip se už osvědčil v jiných zemích, například ve Spojených státech s ním přišla společnost Walmart.

Během testovacího provozu budou supermarkety Waitrose doručovat nákupy stovce vybraných domácností v oblasti jižního Londýna. Pro tyto účely uzavřel maloobchodní řetězec partnerství s firmou Yale, která zúčastněným zákazníkům dodá „chytré“ zámky.

Ten si kurýr s jídlem bude moct otevřít pomocí speciálního kódu s omezenou dobou platnosti. Po vstupu do zákazníkova domu či bytu vybalí chlazené a mražené potraviny do lednice a zbytek nechá na kuchyňské lince nebo na jiném místě, podle klientova přání.

Aby nedošlo ke zneužití jednorázového přístupu do domácnosti, bude mít kurýr na hrudi připevněnou kameru, která celou jeho „návštěvu“ natočí. Tento záznam pak bude zákazníkovi k dispozici během následujícího dne.

Podle šéfa rozvoje supermarketů Waitrose Archieho Masona je pro tento druh nakupování online v Británii prostor. „Mezi zákazníky roste zájem o praktičtější nakupování,“ tvrdí Mason a zdůvodňuje to zejména hektickým životním stylem.

Lidé chtějí nákupy domů, ve vedru se do supermarketu nikomu nechce

Minimální hodnota objednávky k doručení „do lednice“ bude 25 liber (zhruba 730 korun). Pokud bude testovací provoz úspěšný, představitelé Waitrose předpokládají rozšíření služby na více než tisícovku domácností během jara příštího roku.

Podle výzkumné společnosti IGD, která sleduje trh s potravinami, jsou online nákupy tohoto typu v Británii na vzestupu. Agentura Reuters uvádí, že v následujících pěti letech by měl tento segment vyrůst o 52 procent.

Richard Lim, šéf britské analytické společnosti Retail Economics, tvrdí, že jeho výzkum ukázal „překvapivě vysoký podíl“ lidí, kteří by kurýrům umožnili přístup do svých domácností, když nejsou doma. „Klíčovým faktorem je pohodlí,“ uvedl Lim pro BBC.

Podobný způsob dodávání zásilek zkouší i internetový gigant Amazon, který kromě donášek do zamčených domů před několika měsíci spustil v amerických městech doručování zásilek do kufru auta.

Autor:


Nejčtenější

Všichni chtěli spot ve stylu Air Bank, říká autor. Nově opisuje E.ON

Reklama na služby E.ON.

Jedni říkají, že jde o „vykrádačku“, jiní to tak nevidí. Spotů, které se inspirovaly populárními krátkými reklamami Air...

Šátek za tisíc dolarů vypadá jako ženské přirození, značka Fendi sklidila výsměch

Růžovou šálu Touch of Fur vyrábí italská módní značka Fendi

Italská značka luxusního oblečení Fendi pobavila svým kožešinovým šátkem mnohé uživatele sociálních sítí. Zejména jeho...Z prošlého jídla a miliard much udělali dva Britové v Jižní Africe byznys

Od roku 2008, kdy firma vznikla a přijala první zaměstnance, se jejich počet...

Miliardy much a hnijící jídlo jsou pro bratry Jasona a Davida Drewovy z Velké Británie jádrem podnikání. V Jižní Africe...

Mladí chtějí žít na dluh a mít hned to, na co rodiče šetřili, říká bankéř

Šéf Sberbank Edin Karabeg

Mileniálové si půjčují a jsou častěji ochotni jít do rizika než jejich rodiče, myslí si šéf české pobočky Sberbank Edin...

KVÍZ: Proč chyběl v Československu toaletní papír a kde byste našli Baťov?

Peníze

České a slovenské hospodářství prošlo za posledních sto let etapami bouřlivého rozvoje i zaostávání. Děti dnes už...

Další z rubriky

Mileniálové všech zemí, spojte se. Mladá generace se odvrací od kapitalismu

Socha Karla Marxe v německém Trieru

Popularita kapitalismu mezi mladými Američany klesá. Přibližně polovina z nich by raději žila v socialistické zemi,...

Vstup Uberu na burzu budí velká očekávání, může stát 120 miliard dolarů

Alternativní taxislužba Uber, ilustrační foto

Pokud společnost Uber vstoupí příští rok na burzu, jak slibuje, mohla by investorům nabídnout hodnotu okolo 120 miliard...

Čína zpomaluje, vykázala nejnižší hospodářský růst od počátku krize

Ilustrační snímek

Růst čínské ekonomiky ve třetím čtvrtletí tohoto roku zpomalil na 6,5 procenta v porovnání s 6,7 procenta v předchozím...Najdete na iDNES.cz